Náš tým

Chtěl bych, aby byla zajištěna státem rovná dostupnost léčiv za stejných cenových podmínek pro všechny občany v ČR a to bez rozdílu oblasti nebo typu lékárny.

Narodil se v roce 1972 v Novém Městě na Moravě, v roce 1995 ukončil úspěšně studium na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Následně si složil atestaci z lékárenství. Do roku 2009, pracoval v IT firmě se zaměřením na dodávku software pro lékárny a nemocnice pro sledování lékového hospodářství. Od roku 1999 souběžně provozuje s manželkou soukromou lékárnu U bílého lva v Říčanech. Má 2 děti, mezi jeho záliby patří fotografování, lyžování, caravaning a bernský salašnický pes.

Rodinná lékárna je především o tradičních hodnotách této profese. Poskytnout pacientovi co nejlepší poradenství a to bez ohledu na maximální ekonomický profit. Abychom obstáli i v dnešní době, je potřeba, aby Ministerstvo zdravotnictví odměňovalo lékárníky především za výkon, jak máme na tomto rezortu tento rok přislíbeno.

Lékárník Mgr. David Gregor ze Zámecké lékárny v Děčíně působí v oboru 10 let. Po dokončení gymnázia následovala studia na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové (2003–2008). Dále se David rozhodl prodloužit si studentská léta a zvýšit odbornost studiem bakalářského oboru fyzioterapie na 3. lékařské fakultě UK v Praze (2008–2011). Během tohoto období začal pracovat pro menší lékárenský řetězec jako létající lékárník a částečně také praktikoval v rodném městě. Po ukončení studia se definitivně vrátil domů, kde po složení atestační zkoušky (2014) pokračuje v rodinné tradici jako vedoucí v lékárně, kterou převzal od své maminky a v níž se v rámci rodinné výpomoci seznámil se všemi činnostmi nutnými pro provoz lékárny.

Lékárny potřebují reformu systému, která prospěje všem.

Pochází z Prostějova. Promoval na FaF UK v Hradci Králové v roce 2014. Po škole nastoupil do řetězce BENU v Prachaticích. Přispívá do odborné poradny a pomáhá klientům s odvykáním kouření. Má rád dobré jídlo, kávu a toulky přírodou.

Pevné ceny zajistí rovný přístup k lékům pro všechny pacienty v České republice. Zejména pro starší lidi odpadne nutnost cestovat po lékárnách a zjišťovat, kde jsou léky levnější.

V roce 2015 absolvovala doktorské studium na Farmaceutické fakultě UK a o rok později získala atestaci. Od roku 2011 je zaměstnancem privátní lékárny. Působí zároveň jako předsedkyně Okresního sdružení lékárníků Benešov. Ve volném čase se věnuje jízdě na koni a četbě.

Chtěl bych, aby se lékárny opět staly uznávaným zařízením primární zdravotní péče, kam si pacienti mohou přijít pro odbornou radu a ve spolupráci s lékárníkem vyléčit své běžné zdravotní potíže.

Narodil jsem se 1. 7. 1972 v Ostrově u Karlových Varů, jsem ženatý, mám dvě děti. Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové jsem dokončil v roce 1995. Od té doby pracuji v menší rodinné lékárně v Ostrově jako vedoucí lékárník.

Rád bych udržel dostupnou a kvalitní lékárenskou péči především obyvatelům menších měst. Za důležitou považuji rovněž individuální přípravu léčivých přípravků, která v poslední době často upadá.

Zakončil Farmaceutickou fakultu UK v roce 2009, o rok později složil rigorózní zkoušku a obhájil titul doktora farmacie. Po promoci nastoupil do Krajské nemocnice Liberec a.s., kde pracoval do roku 2013 jako lékárník asistent. Po atestační zkoušce z nemocničního lékárenství pracuje jako vedoucí lékárník v Nemocnici Frýdlant s.r.o.

Konkurence v lékárenství musí být založena na kvalitě poskytované lékárenské péče, ne na základě neetických slev na doplatek.

V roce 2008 absolvoval magisterské studium na Farmaceutické fakultě UK. V současnosti působí jako obchodní ředitel sítě rodinných lékáren. Ve volných chvílích se věnuje rodině, studiu celostní medicíny a výcviku psa.

Stejné lékárenství pro všechny - pacienty i lékárníky.

V roce 2014 absolvoval magisterské studium na Farmaceutické fakultě UK. V současnosti působí jako provozní ředitel sítě privátních lékáren. Ve volných chvílích se věnuje rybaření, sportu a cestování.

Lékárník dělá velice odbornou a zodpovědnou práci. Statistika dlouhodobě ukazuje, že odměňování zdravotních pracovníků kromě lékárníků roste. Lékárníkům se ubírá dlouhodobě, přičemž se neúměrně zvyšuje administrativní zátěž.

Studium na Farmaceutické fakultě v Brně jsem ukončila v roce 1997.

Od 11. 1. 1999 provozuji spolu s manželem Lékárnu U bílého lva v Říčanech u Prahy. Během dalších let se lékárny U bílého lva rozrostly o provozovny ve Strančicích, Průhonicích a v Praze 3 – Jarově. Na své povolání lékárníka jsem velmi hrdá a jsem již sedmou generací lékárníků „od bílého lva“.

Mám dvě zdravé děti a ráda se věnuji čtení, lyžování a oleomalbě.

Vyhledávání

Facebook Twitter

Kontakt

Vaši Lékárníci CZ z.s.
Koněvova 2496/223 (c/o Lék. U bíl.lva)
130 00 Praha 3 -Žižkov

e-mail

info@msml.cz